Dünya Öğrenci Dolaşımı

Dünya Ülkeleri arasında, turizmi canlandıran başlı başına bir sektördür EĞİTİM TURİZMİ.

Bunun pek çok nedeni olmasıyla beraber, Ülkeler arası eğitim standartlarının sağlanması, döviz akışı, Kültür elçilikleri ve kaynaşma temel nedenlerini oluşturmaktadır.

Pek çok ülkenin Lisans ve Lisansüstü kriterleri kendi içlerinde belli kural ve kalıplara bağlı olsa da, bir başka ülke, farklı bir ülkeden YABANCI ÖĞRENCİ alımında kendi ülkesinin öğrenci alımı kurallarından daha farklı kaidelerle daha esnek öğrenci alımı yapar. Bu kaideler her ülkede değişkenlik gösterir.

Her ülke, her yıl belirli bir kontenjan sayısı kadar YABANCI ÖĞRENCİ kabülü yapar. Kendi kaidesi ve kuralları çerçevesinde, bütçe dâhilinde ve eğitim dili dâhilinde mutlak suretle hem dil gelişimi için, hem öğrenci seviyesini belirlemek için ayrıca adaptasyon programını uygulayabilmek için en az 1 YIL HAZIRLIK EĞİTİMİ verir. Dünyanın hangi ülkesine gidersek gidelim en az 1 YIL HAZIRLIK EĞİTİMİ ZORUNLUDUR. Bu süreci istenen normda tamamlamak ve bitirme belgesini almak öğrenciyi FAKÜLTE SEVİYESİNE taşır.

BİZ TÜRKİYE olarak her yıl hem devlet hem vakıf hem de özel üniversitelerimizde pek çok yabancı öğrenci ağırlamaktayız. Gerek Lisans gerek lisansüstü ve ERASMUS programlarında artık yabancı öğrenci çokça görmek mümkün. Ülkeler arası eğitim teknolojilerini görmek ve alınan eğitimin devamında mesleki düzeylerini görebilmek bilgi edinebilmek ayrıca vizyon geliştirmek içinde oldukça avantajlıdır.

DÜNYA KÜÇÜLDÜKÇE GLOBALLEŞME ARTIYOR! Milletler arası tanıma ve empati geliştirebilmenin en efektif programlarından biridir Öğrenci Turizmi..