Educons Üniversitesi, dünya sıralamasında ilk 1000 listesinde yer alan Novi Sad Üniversitesi garantörlüğünde kurulmuş bir üniversitedir. Belirtilen tüm bölümler akredite edilmiştir.
Novi Sad Üniversitesi, kurulduğu tarih olan 1960’dan bu yanan en etkili yüksek eğitim ve öğretim kurumlarından biri olan varlığını sürdürmektedir. 


YILLIK EĞİTİM BEDELLERİ
BÖLÜM EĞİTİM SÜRESİ EĞİTİM DİLİ YILLIK FİYAT
İNGİLİZCE HAZIRLIK (EDUCONS) 1 Yıllık İNGİLİZCE 3.500
TIP FAKÜLTESİ (NOVİ SAD) 6+1 Yıllık İNGİLİZCE 5.500 €
DİŞ HEKİMLİĞİ ( NOVİSAD) 5+1 Yıllık İNGİLİZCE 5.600 €
ECZACILIK FAKÜLTESİ (NOVİ SAD) 5+1 Yıllık İNGİLİZCE 5.000 €
VETERİNERLİK FAKÜLTESİ (NOVİ SAD) 5+1 Yıllık İNGİLİZCE 5.000 €
HUKUK FAKÜLTESİ (NOVİ SAD) 4+1 Yıllık İNGİLİZCE 4.500 €
EĞİTİM FAKÜLTESİ  (EDUCONS) 4+1 Yıllık İNGİLİZCE 4.500 €
YAZILIM MÜHENDİSLİĞİ  (EDUCONS) 4+1 Yıllık İNGİLİZCE 4.500 €
İNŞAAT MÜHENDİSLİĞİ  (EDUCONS) 4+1 Yıllık İNGİLİZCE 4.500 €
ELEKTRİK MÜHENDİSLİĞİ(NOVİ SAD) 4+1 Yıllık İNGİLİZCE 4.500 €
BİLGİSAYAR MÜHENDİSLİĞİ  (EDUCONS) 4+1 Yıllık İNGİLİZCE 4.500 €
ZİRAAT MÜHENDİSLİĞİ  (EDUCONS) 4+1 Yıllık İNGİLİZCE 4.500 €
GASTRONOMİ  (EDUCONS) 4+1 Yıllık İNGİLİZCE 4.000 €

2008 yılında kurulan Sremska Kamenica'daki Educons Üniversitesi, bilimsel ve eğitimsel eğilimleri izleyen ve benimseyen dinamik bir yüksek öğretim kurumudur ve şu anda on bir fakülteye sahiptir.

Son yıllarda, Educons Üniversitesi, öğretim ve bilimsel alanda bilgi transferinin yolu ile ilgili çalışma kavramında önemli değişiklikleri başarıyla geliştirmektedir. KARIŞTIRILMIŞ ÖĞRENME olarak adlandırılan öğretim kavramı, profesörlerin ve öğrencilerin alışkın olduğu geleneksel öğretim sistemini (tekrarlı çalışma matrisi) aşmıştır. Bunun yerine, yeni çalışma matrisi, dersler sırasında ve dışında, tüm teknolojik araçların ek kullanımıyla, profesörlerle (artık öğrencilerin belirli problemlerin temalaştırılmasına ilişkin düşüncelerinin ve sonuçlarının düzelticileri haline gelen) gruplardaki öğrenci tartışmaları yoluyla etkileşimli konuşmaları ve bilgi alışverişini içerir. faydalar tablet, ipad, dizüstü bilgisayar vb.)

Educons Üniversitesi'ndeki yeni eğitim modelindeki bir diğer önemli yenilik, Üniversiteyi bir VAKIF statüsüne dönüştürme eğilimidir, yani. finanse edilen kurumlar (bu tür bir işleyişin saygın bir modeli ABD, Stanford Üniversitesi'nde kurulmuştur). Bu, Üniversite'nin sözde sürece girmesiyle ilgili. Şirketlerle temelde yeni bir bağlantı düzeyi ve kurucu (şirket) ile vakıf (Üniversite) arasındaki ilişkinin formüle edilmesini ima eden PROJE ÇALIŞMASI, sonuçta, öğrencinin iyi ve güvenli bir yaşam alanı bulması için hayati bir destektir. işi değil, aynı zamanda onu çalışmaya motive eden mekanizma.Çalışma programları artık birçok uygulama ile şirketlerin gerçek iş ihtiyaçları ile senkronize ediliyor ve sırayla, işe almak isteyen belirli öğrenci sayısını zamanında belirliyor.

Üniversite ile ilgili üçüncü önemli yenilik, istisnai yatırımlar yoluyla yüksek düzeyde öğrenci standardı sunan ve Batı Balkanlar'da özel yüksek öğretim söz konusu olduğunda türünün ilk örneği olan ULUSLARARASI EDUCONS ÜNİVERSİTESİ KAMPÜSÜ'nün oluşturulmasıdır. . Yani 2015/2016 eğitim-öğretim yılından itibaren. yıl, Üniversite içinde modern bir öğrenci yurdu vardır ve aynı yılın Eylül ayından itibaren, Batı'nın karakteristiği olan sağlıklı bir çalışma konseptini elde edecek bir spor salonuna bağlanarak kampüs inşaatına devam edilecektir:

University of Educons'un Mission, geleneksel ve yenilikçi eğitimin işlevsel bir sentezini sağlamak, öğrencilerinin sosyal süreçlere küresel ve çok disiplinli bir yaklaşımın damgasını taşıyan yeni bir zaman için uygulanabilir bilgi ve diplomalar edinmelerini sağlamaktır. Öğrencilerin işteki yaratıcılığını ve bağımsızlığını, girişimcilik yeteneğini, yenilikçi düşünme yeteneğini, sorunlara yeni bir yaklaşım ve araştırma ruhunu geliştiririz. Vizyonumuzla eğitim sürecinde sürekli yenilik, araştırma, yaratıcılık ve girişimcilik yoluyla toplumun genel dönüşümüne katkıda bulunmak istiyoruz.

 Educons Üniversitesi'nin gelecek vizyonu , Güneydoğu ve Doğu Avrupa bölgesindeki toplumların değişim içinde olduğu gerçeğine, bir reform süreci ve hukukun üstünlüğüne dayalı sivil, demokratik bir topluma ve özel sektörün egemen olduğu bir piyasa ekonomisine geçişe dayanmaktadır. Emlak. Her şeyden önce akademik özgürlüğe, eğitim ve genel mükemmellik için çabalamaya, sosyal sorumluluk ve şeffaflığa temel değerlerimiz olarak saygı duyarak, içinde bulunduğumuz sosyal anda bize güveneceğinizi umuyoruz.

Bilgi Güçtür! Eğitim ile bir iş seçme fırsatı elde edersiniz, aksi halde iş sizi seçer!


Seçeceğiniz ülkeye ve oranın üniversitesine göre değişkenlik göstermektedir. Bu durumda eğitim görmek istediğiniz ülke üniversitesinin, kayıt aşamasında gerekli evrak listesini Yetkili Eğitim Danışmanımız Size liste olarak verecektir. Ancak her durumda olması zorunlu temel evrak listesi aşağıda bilgilerinize sunulmuştur. ülke ve üniversite seçimine göre aşağıdaki listeye ek- ilave evrakların gerekeceği durumda tarafımızdan detaylı bilgi akışı sağlanacaktır.

  • LİSE DİPLOMASI ASLI(YOKSA TASDİKNAME)
  • PASAPORT FOTOKOPİSİ EN AZ İKİ YILLIK
  • TRANSKRİPT (Lise Not dökümü)
  • SAĞLIK RAPORU (Yurt Dışında okumasına mani yoktur yazılı)
  • 12 ADET BİOMETRİK FOTOĞRAF
  • ANNE YA DA BABA VEYA RESMİ VELAYET SAHİBİNDEN, YURT DIŞI EĞİTİM MASRAFLARINA DAİR NOTERDEN TAAHHüTNAME
  • NüFUS KAYIT öRNEĞİ ( Nüfus Müdürlüğünden alınması zorunlu )
  • İKAMETGAH ( Nüfus Müdürlüğünden Alınacak )
  • SGK HİZMET DöKüMü-PROVİZYON ( SGK'lı olduğuna dair belge, yoksa en az 1 yıllık özel Sağlık Sigortası )
  • 10-NOTERDEN, GENETİK EĞİTİM DANIŞMANLIĞINA YETKİ VEKALETNAMESİ

*** ÖNEMLİ NOT: Evrakların tamamı bağlı olunan İlçe Kaymakamlığından APOSTİL Ettirilmek zorunludur. APOSTİLSİZ EVRAK GEÇERLİ DEĞİLDİR.

Diğer; Sırbistan Üniversiteleri