Bu program pek çok alanda kullanılan efektif kolaylaştırıcı ve bilhassa çalışan bay ve bayanlar için lokomotif eğitim yöntemlerinden biridir.

Türkiye de olduğu gibi pek çok bölüm geliştirme, mesleki katkı sunma  kursları ve hatta açık öğretim statüsünde fakülte okuma ve tamamlamada kullanılan bir eğitim türüdür.

Uzaktan eğitimin iki şekli vardır. Dijital ortamda ders görme ve sınava girme şekli veya bildiğimiz usulle açık öğretim tamamlama şekli.

Açık öğretim fakülte okuma şekli az çok bildiğiniz bir yöntemdir ve yurt dışında da pek çok ülke üniversitesi bu yöntemi uygulamaktadır.

Devam zorunluluğu olan bazı fakülteler, örneğin Tıp Fakültesi ve diğer sağlık bilimleri gibi alanlarda mümkün olmadığı gibi, bazı sözel ve eşit ağırlık gruplarında mümkündür çünkü devam zorunluluğu getirmemektedir.

Dijital ortam grubunda olan UZAKTAN EĞİTİM PROGRAMLARI ise, GENETİK EĞİTİM DANIŞMANLIĞINDA ağırlıklı olarak ülkemiz içerisindeki üniversitelerimizin daha çok SERTİFİKA PROGRAMLARINI kapsar. Bu konuda çalıştığımız pek çok üniversitenin ’de sertifika programlarını her eğitim dönemi öncesinde yayınlamaktayız ve sitemize üyeliği bulunan adaylarımızı bilgilendirmekteyiz.

Daha detaylı bilgi için Danışmanlarımızı arayabilir, telefonda veya randevu sistemiyle yüz yüze bilgi alabilirsiniz.


Etiket